Jakie korzyści przynosi pomoc drogowa?

Pomoc drogowa jest czymś, co każdy powinien mieć zagwarantowane. Nie ma znaczenia to, czy samochód jest nowy – każdy pojazd może się popsuć. Nadmiernie dużo osób uważa, że mając auto świeżo ściągnięte z linii produkcyjnej nie potrzebuje pomocy.

Zakup pomocy drogowej

Przed zakupem pomocy drogowej zweryfikuj, że wykonałeś właściwe poszukiwania. Bez przeglądnięcia całego szeregu propozycji nie będziesz wiedział, co i za jaką cenę można osiągnąć w standardzie. Wszak nie chcesz pozostać na drodze z niesprawnym autem bez pomocy, prawda?

Oto kilka osiągalnych korzyści związanych z pomocą drogową:

- Pomoc z rozładowanym akumulatorem. Baterie samochodowe tracą swoje cechy z różnych względów. Możliwe, iż zostawiłeś zapalone światło wewnątrz samochodu bądź reflektory. Możesz również mieć kłopoty z alternatorem, a bez niego akumulator błyskawicznie się wyczerpie. Dzięki pomocy drogowej doładujesz swoją baterię samochodową i będziesz mógł ruszyć w dalszą podróż.

- Pomoc z oponą. Nie ma znaczenia jak stary masz samochód – opony się zużywają. Możesz po prostu na coś najechać bądź opona może mieć nieszczelność. Niezależnie od przyczyny pomoc drogowa zapewni wymianę na koło zapasowe.

- Pomoc z zamkniętym zamkiem. Sporo osób znajdowało się w takiej sytuacji kiedy uzmysłowiło sobie, że klucze zostały zablokowane w aucie. To nie jest przyjemne a pomoc ślusarza jest droga. Dzwoniąc po pomoc drogową usługi takie masz wliczone w pakiet.

- Pomoc z pustym bakiem. Wydarzyć się może, iż w czasie podróży zabraknie paliwa – nieraz stacje benzynowe oddalone są od siebie o wiele kilometrów. Korzystając z pomocy drogowej pozyskasz dodatkowe paliwo, dzięki temu będziesz mógł dojechać do stacji i uzupełnić braki.

- Usługi holownicze. Jest to jedna z najistotniejszych cech pomocy drogowej. Sprawdzają się wtedy, gdy samochód należy przetransportować do serwisu.

Zestawienie usług

Kiedy będziesz analizował propozycje, żeby wybrać stosowny program pomocy drogowej, zweryfikuj iż zawarte w nim są wszelkie te przypadki opisane wyżej.

Artykuł powstał przy współpracy z laweta Miasteczko Śląskie