Kilka wartościowych wskazówek, które pomogą Ci w zapobieganiu poważnym wypadkom

Statystyki wskazują, że wypadki powodują zwykle osoby młode. Głównym powodem jest lekkomyślność, brak szacunku do reguł i przepisów drogowych. Niewątpliwie, niektóre wypadki są nieuniknione, lecz są też i takie, których można uniknąć jeżeli tylko prowadzący zachowa odpowiednią atencję. Dosadną rzeczą jest, by każdy adresujący był osobą odpowiedzialną.

Oto parę cennych wskazówek, które pomogą Ci w zapobieganiu poważnym kolizjom.

Miej otwarte oczy na to co dzieje się na drodze. Pamiętaj, ze w trakcie jazdy kompletna Twoja uwaga powinna być zwrócona na poradzenie. Z łatwością jest się rozproszyć tym co dzieje się w samochodzie, lecz kierowca winien być odpowiedzialny względem zadania prowadzenia pojazdu. Auta nie są miejscem dla czynności wielozadaniowych, z tego powodu należy powstrzymać się od czynienia innych rzeczy.

Unikaj dyskusji poprzez telefon w aucie. Jest to jeden z najczęstszych błędów popełnianych w czasie jazdy. Używać telefonów z funkcją głośnomówiącą, a najlepszą rzeczą jaką można zrobić to wyłączenie komórki.

Nie zmieniaj muzyki nazbyt często. Choć to nie wskazane, aby w aucie słuchać muzyki w trakcie jazdy to nikt do tego się nie stosuje. Jeżeli już korzystasz z radia, nie zajmuj się nim nadmiernie często. Przyrządź listę ulubionych utworów, nagraj ją na płytę i trzymaj na boku do powszedniego użytku.

Przenigdy nie pij alkoholu w aucie. W ten sposób dochodzi do wielu wypadków. Nie tylko niesie to za sobą dużo niebezpieczeństw, ale można też stracić prawo jazdy. Jeżeli naprawdę musisz pić skorzystać z transportu publicznego.

Bierz pod uwagę ograniczenie szybkości. Wszyscy wiemy, że samochód podróżujący z duża prędkością intensyfikuje ryzyko wypadków, z tego powodu należy zawsze przestrzegać ograniczeń prędkości.

Artykuł powstał dzięki holowanie Świerklaniec