Rady jak przyszykować samochód przed okresem zimowym

Zimowa pogoda może okazać się dotkliwa dla Twego auta, więc dobrym pomysłem będzie przygotowanie auta do zimy. Roztropne będzie sprawdzenie stanu technicznego pojazdu by zweryfikować, że będziesz przyszykowany do nowych warunków. Zamiast odkładać i czekać, aż spadnie śnieg, lepiej przyszykować auto przed czasem. Dzięki temu można dokonać potrzebnych czynności, które poprawią Twoje bezpieczeństwo na drodze.

Płyny

Uzupełnij płyny samochodowe i utwierdź się, iż żaden z przewodów nie ma przecieków. Kup odpowiedni olej silnikowy, taki który nie zmieni swoich właściwości pod wpływem ujemnych temperatur.

Konserwacja z zewnątrz

Chociaż trzeba troszczyć się o stan mechaniczny pojazdu, trzeba również zadbać o wygląd zewnętrzny. Poddaj pojazd dokładnemu czyszczeniu lakieru z woskowaniem, by chronić karoserię przed szkodliwym działaniem soli drogowej.

Światła

Dobrym pomysłem będzie dokładne sprawdzenie wszystkich świateł zewnętrznych czy są w dobrym stanie technicznym. Gdy popsuje się pogoda i zacznie padać deszcz, ukaże się mgła lub śnieg trzeba utwierdzić się, że pojazd będzie widoczny na drodze dla innych prowadzących. W ten sposób unikniesz przykrych wypadków.

Przednia szyba

Czy wiesz, że maleńkie pęknięcia na szybie można zamaskować? Teraz jest czas aby to zrobić! Zimowa pogoda może spowodować, iż te małe pęknięcia się pogorszą. Lepiej jest zapobiegać i w ten sposób można zaoszczędzić spory rachunek. Utwierdź się, ze wycieraczki są w dobrym stanie.

Opony

Doradzamy, aby założyć opony zimowe – głównie jeżeli mieszkasz na terenach górzystych. Opony zimowe działają doskonale w oblodzonych lub zaśnieżonych warunkach. Całoroczne opony eksploatują się dość szybko, lecz również mogą stać się godne inwestycji, jeżeli tylko producent gwarantuje ich sprawne działanie w ciągu złej pogody.

Spodziewam się, że te parę punktów przypomni Ci co trzeba zrobić przed zimą.

Artykuł napisany dzięki dowóz paliwa Radzionków