Zapoznaj się z kilkoma wskazówkami – szczególnie jeśli jesteś młodym kierowcą

Jazda jest umiejętnością, którą trzeba opanować w możliwie najlepszy sposób, bo wiąże się to z bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu. Niedostateczne umiejętności podczas jazdy skończyć się mogą śmiertelnym wypadkiem. Wszystkie kraje na całym globie mają ścisłe przepisy ruchu drogowego a każdy kierowca jest zobowiązywany do ich przestrzegania. Zasady te mają na celu ochronę życia i mienia.

W czasie nauki jazdy w profesjonalnej szkole nauki jazdy zainteresowany nauczy się podstaw kierowania pojazdem i pozna sposoby poruszania się po drodze. Pośród wszystkich pragnących otrzymać prawo jazdy zobaczyć można, że większość stanowią młodzi ludzie. To często osoby niedoświadczone powodują wypadki, przyczyn może być parę od niewystarczających zdolności do brawury. Żeby uniknąć wypadków zaznajom się z kilkoma wskazówkami – w szczególności jeżeli jesteś młody i ruszasz w swoją pierwszą długą podróż.

Stroń od rozpraszających Cie osób i rzeczy. Zauważyć można, iż większość wypadków przydarza się kiedy prowadzący nie jest skupiony tym co dzieje się na drodze. Chwila nieuwagi jak korzystanie z telefonu komórkowego czy zmiana płyty Cd w odtwarzaczu może stać się przyczyną kolizji. Nazbyt wielu znajomych rozmawiających bardzo głośno może decentralizować prowadzącego.

Wyśpij się przed podróżą. Jeżeli jesteś ospały bądź nie dospałeś to lepiej stronić od jazdy. Przyczyną całego szeregu wypadków jest uśnięcie prowadzącego za kierownicą.

Nie należy prowadzić pojazdu po spożyciu alkoholu, doprowadzić to może do utraty kontroli nad pojazdem. Jeśli nie jesteś trzeźwy a musisz gdzieś dojechać poproś przyjaciela, aby Ci w tym pomógł.

Unikaj wszelakich innych czynności. W trakcie jazdy skupiaj się wyłącznie na tym co robisz. Nie powinno się wówczas konsumować, pić, nakładać make-up i tym podobnie. Cała Twoja koncentracja ma być skierowana na to co dzieje się na drodze.

Tekst powstał przy współpracy z pomoc drogowa Knurów